FAQ

Nejčastější dotazy na téma ELEKTRICKÉ KOLOBĚŽKY:

Váš dotaz: "Chci pořídit jednu koloběžku synovi (35 kg) a jednu pro sebe (108 kg). Nevím ovšem, jaký výkon je pro nás správný, aby to bylo pro syna bezpečné a mě to uvezlo i do kopců, semtam lehčí terén po polní cestě."

Pro Vás je nutné vybírat modely mající min. 19000W (například Cruiser 1900, Cruiser 2000 aj.). Při hmotnosti uživatele nad 100 kg nedoporučujeme slabší modely. Pouze pokud byste chtěl jezdit jen rovinatý terén, pak je možné nabídnout i XE1200. XE1000 nebo Scout 1000 by byly slabé i po rovinkách. Pokud chcete model, který si dobře poradí i s lehčím terénem pak bych doporučil MOnster 2000 Ultra.

Pro Vašeho syna lze doporučit vzhledem k jeho hmotnosti od 350W resp. 500W výše. Nicméně modely nad 1000W bych synovi nenabízel.

Váš dotaz: "Chci na elektrické koloběžce jezdit do práce. Musím baterie po dojezdu do práce dát nabíjet?"

Pokud víte, že se odpoledne budete na koloběžce vracet domů a baterie by měly cestu zvládnout, pak není nutné je dobíjet v práci. Stačí večer doma. Nikdy ovšem nesmíte zapomenout baterie v daný den dobít. Pokud se tak nestane a baterie bude vícerohodin / dní ve vybitém stavu, dojde k významnéhu snížení kapacity!

 

Váš dotaz: "Které baterie doporučujete, klasické olověné nebo lithiové např. LiFePO4?"

Záleží co od koloběžky požadujete. Stačí-li dojezd přibližně 15-20 km, pak stačí klasické olověné. Cílíte-li na delší dojezdy a dlouhou životnost baterie pak určitě zvolte baterie LiFePO4 či Li-Ion. Cena lithiových baterií je sice vyšší, ale na druhou stranu tyto baterie mají až 5 násobně delší životnost a ujedete na ně skoro dvojnásobek toho co na olověné.

 

Váš dotaz: "Můžete mi napsat, jak jsou vaše koloběžky spolehlivé? Četl jsem, že jsou vyrobeny v Číně"

Ano, výroba Nitro scooters opravdu probíhá v Číně. Pro docílení maximální spolehlivosti jsme pro naše koloběžky stanovili přísná kriteria pro zvolené materiály a komponenty. Zároveň trváme na pečlivé výstupní kontrole výrobce s asistencí vlastního manažera kvality, který žije v Číně. Finální předprodejní kontrolu provádí naši technici v Čechách. Po 13 letech zkušeností můžeme říci, že náš výrobek je opravdu to nejlepší na trhu.

 

Váš dotaz: "Mohu s koloběžkou do provozu?"

Motorové koloběžky (resp. koloběžky s pomocným motorem) jsou schválené Min.Dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky 341/2014 Sb, Můžete tedy jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Nicméně vyhláška uvádí, že koloběžka nesmí mít vyšší výkon jak 1,0kW a její max.rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h. V nabídce najdete modely, které tuto podmínku splňují. Modely mající motory s výkonem nad 1000W lze nechat elektronicky přiškrtit na 1000W a 25 km/h (tzv.úprava Street legal)

 

Váš dotaz: "Jaká je asi životnost elektrokoloběžky při řekněme víkendovém využití?"

Zde, jako u většiny obdobných výrobků, záleží na péči a častosti použití. Máme zákazníky, kteří díky dobré péči nemají žádné technické potíže, na druhé straně jsou ovšem případy, kdy nejsou dodrženy podmínky v Návodu k použití a zde se pak vyskytují lehčí závady. Životnost elektrické koloběžky můžeme odhadnout na 5 - 10 let. Pochopitelně toto neplatí pro použité baterie, jejich životnost je přímo ovlivněna péčí o ně a počtem nabíjecích cyklů.

 

Nejčastější dotazy na téma BENZÍNOVÉ KOLOBĚŽKY:

 

Váš dotaz: "Vážím přibližně 85 kg a nevím jaký model si zvolit, aby mě uvezl i do kopce..."

Všechny naše modely jsou osazeny výkonnými 2-taktními motory o obsahu 49 ccm či 71,5 ccm. Nově nabízíme i 4 taktní motory 49cc. Při Vaší váze můžete zvolit jakýkoliv zmíněný model. 1 rychlostní koloběžky jsou zpřevodovány tak, aby uživatele o váze do cca. 85 kg vyvezly i do kopců. Lze případně objednat menší přední rozetku (11 zubů) = více síly odspodu a tedy do kopců! Pokud jste fanoušek obdobných "hraček pro dospělé", možná Vás zaujme 2 rychlostní koloběžka s manuálním řazením. První rychlost slouží výhradně k rozjezdu, celý provoz pak zabezpečuje druhá rychlost. 1.rychlost je dosti silná, že vyveze i 110 kg uživatele v podstatě kdekoliv. 4-taktní motor je pro uživatele nad cca. 70 kg vhodný jen na rovinaté povrchy. Jízdu do kopce kvůli nižšímu výkonu zvládá hůře.

 

Váš dotaz: "Nabízíte i nějaké tuningové úpravy?"

Testovali jsme tuningové výfuky, které mají zvýšit výkon. Výkon se zvýšil o cca. 8 - 10%, ovšem hlučnost narostla na skoro dvojnásobek a tak jsme nabídku jiných výfuků zrušili. Při výrobě koloběžek jsou použity námi navržené velikosti předních a zadních rozet a také řemenice uvnitř převodovky.  Správný poměr rozet a řemenic je zásadním vodítkem k dosažení maximálního výkonu koloběžek.

 

Váš dotaz: "Četl jsem manuál. Proč není koloběžka vhodná pro časté využití (píšete, že pouze pro hobby využití)?"

Je nutné si uvědomit, že koloběžky s motorem jsou v podstatě "zmenšené motorky". V praxi to znamená, že jsou i méně odolné nežli motocykly či skútry. Používáte-li motokoloběžku často např.místo automobilu, celá konstrukce a její prvky jsou přetěžovány oproti původní myšlence (využití pro zábavu) a je pak nutné počítat s častější investicí do dílů jako destičky, řeťězová sada, spojka...

 

Váš dotaz: "Rozhoduji se mezi 10,5" pneu Kenda a 11,5" allroad. Co doporučujete?"

Modely s pneu ALLROAD obouvají nízkoprofilové značkové pneu CST (přední výrobce offroad pneumatik pro čtyřkolky...). Jsou líbivé, avšak stejně jako u automobilů jsou nízkoprofilové gumy citlivější na nerovnosti vozovky. Pneumatika ALLROAD je univerzál schopný jet i po trávě. 10,5" značkové pneu s duší Kenda (přední výrobce pneumatik pro horská kola) jsou svou konstrukcí univerzální. Zvládají jak mírný terén, tak i silniční využití. Doporučit lze oba typy pneumatik.

 

Váš dotaz: "Jak je to se spolehlivostí?"...

I přes místo výroby (Čína) si dovolujeme tvrdit, že naše výrobky jsou spolehlivé. Pro docílení maximální možné spolehlivosti jsme pro naše koloběžky vybrali kvalitní materiály, které jsou při výrobě Nitro scooters používány. Zároveň trváme na pečlivé výstupní kontrole výrobce. Finální předprodejní kontrolu provádí naši technici v Čechách, kteří každou koloběžku odborně seřídí a sestaví pro budoucí zákazníky.

 

Váš dotaz: "Jsou Vaše koloběžky homologovány pro provoz na silnicích?"

Motorové koloběžky (resp. koloběžky s pomocným motorem) jsou schválené Min.Dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky 341/2014 Sb. Můžete tedy jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Nicméně vyhláška uvádí, že koloběžka nesmí mít vyšší výkon jak 1,0kW a její max.rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h. Pokud by jste žádali koloběžku, která plně vyhovuje zmíněné vyhlášce, lze jí u nás objednat. Tato úprava se týká pouze motorů do 50 ccm, motory s vyšším obsahem nesmí ani po úpravě na komunikace.

 

Váš dotaz: "Jaká je životnost benzínové koloběžky?"

Zde, jako u většiny obdobných výrobků, záleží na péči a častosti použití. Máme zákazníky, kteří najeli desítky kilometrů za sezonu a nemohou si koloběžku vynachválit (pochopitelně jsou zde nutné investice do spotřebních dílů jako jsou brzdové destičky, spojkové pakny, řetězy, rozety atp.). Na druhé straně máme i zákazníky, kteří jezdí opravdu často a nestarají se o koloběžku. Díky absenci správné péče je pak životnost koloběžky snížena.

 

 

Nejčastější dotazy na téma ELEKTRICKÉ TŘÍKOLKY:

 

Váš dotaz: "Jaký je dojezd elektrické tříkolky Runner 500 na 1 nabití, vážím přibližně 80 kg?..."


Pokud pojedete průměrnou rychlostí okolo 15-20 km/h a bude se jednat spíše o rovinatý terén, Runner 500 má vyzkoušený dojezd přes 20 km / 1 nabití (při kombinaci všech 3 režimů jízdy).  Pokud byste zvolil dražší Lithiové baterie 48V20Ah, pak bude dojezd až dvojnásobný. Dojezd ovlivňují vedle váhy uživatele a terénu i další faktory - správné nahuštění pneu a pochopitelně i stav (stáří a opotřebení) baterií. Baterie používáním postupně ztrácejí potřebnou kapacitu a dojezd se postupně zkracuje.

 

Váš dotaz: "Jaká je spolehlivost vašich tříkolek?..."


Model Runner 500 (a 800) je tím nejlepším typem tříkolky, který jsme kdy nabízeli. Díky naší vlastní kontrole kvality výroby se naše tříkolky řadí mezi nejspolehlivější na evropském trhu. Finální předprodejní kontrolu provádí naši technici zde v Čechách, kteří každou tříkolku odborně seřídí a nastaví pro budoucí zákazníky.

 

Váš dotaz: "Mohu s tříkolkou Runner 500 legálně do provozu?..."


Elektrické tříkolky jsou schválené Ministerstvem Dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky 341/2014 Sb, Můžete tedy jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole.