fbpx

 

Dotazy a odpovědi Nitro scooters

VAŠE DOTAZY - ELEKTRICKÉ KOLOBĚŽKY

"Mohu s koloběžkou na silnici (na komunikace)?"

Dle vyhlášky MDČR č. 153/2023 Sb, přílohy 8. mohou na komunikace takové koloběžky, které mají výkon do 1000W (1kW) a max. rychlost do 25 km/h. Taková koloběžka může do provozu za stejných podmínek jako když jezdíte na jízdním kole.

V naší nabídce najdete mnoho modelů, které tuto podmínku splňují - např. Rider 800 Pro SL, XE1000 Plus SLHC, X700 Pro SL, Classic 1000 Plus SL atd.

Další možností jak jezdit legálně je nechat si udělat přestavbu (tzv. úprava Street legal). Toto je možné provést u naprosté většiny našich modelů a to i zpětně (za poplatek).

Poslední možností je zakoupení koloběžky, která podléhá registraci vozidel jako motocykl (moped). V současné chvíli toto nabízíme u Chopper modelů Classic EEC a Monster 2000 Ultra Premium EEC.

"Chci pořídit e-koloběžku synovi (45 kg) a pro sebe (106 kg). Nevím jaké modely jsou pro nás vhodné?"

Pro Vás doporučujeme silnější modely, od 1900W výše. Např. Cruiser 1900 či Cruiser 2000 nebo model Monster 2000 (3500). Pokud máte v oblibě větší stroje podívejte se na Chopper modely Classic. Záleží i na vkusu a na tom, zda chcete takový model, který se dá i snadno převážet a skladovat. Pokud cííte na dobrou skladnost a nízkou hmotnost koloběžky pak doporučujeme modely Rider 800 Pro. Výkon bude dostačující na rovinkách, ale při hmotnosti okolo 100 kg bude Rider zvládat stoupání hůře.

Pro Vašeho syna doporučujeme koloběžky do 1000W - např. X700 Pro (SL) nebo XE1000 Plus nejlépe v legálním provedení SLHC.I jemu bychom doporučili Rider 800 Pro (či v legálním provedení SL).

Nutno zmínit, že vyhláška MDČR stanovuje kriteria pro legální použití koloběžek na komunikacích. Legální koloběžka nesmí mít výkon nad 1000W a jet nad 25 km/h. V naší nabídce jsou legální modely označeny vždy koncovkou "SL" nebo "SLHC".

"Chci na ekoloběžce jezdit do práce. Musím baterie po dojezdu do práce dát nabíjet?"

Pokud víte, že se odpoledne budete na koloběžce vracet domů a baterie by měly cestu zvládnout, pak není nutné je dobíjet v práci. Stačí večer doma. Nikdy nesmíte zapomenout baterie v den kdy se na koloběžce jezdilo dobít. Pokud se tak nestane a baterie déle ve vybitém stavu, pak dojde k významnéhu snížení kapacity.

"Které baterie doporučujete? Olověné nebo LiFePo4 příp. Li-Ion?"

Záleží co od koloběžky požadujete. Stačí-li dojezd přibližně 15-25 km, pak postačí olověné. Cílíte-li na delší dojezd a dlouhou životnost baterie, pak určitě zvolte baterie LiFePo4 či Li-Ion. Cena takové baterie je sice znatelně vyšší, ale na druhou stranu získáváte až 6 násobně delší životnost a ujedete i mnohem delší trasu. Zároveň váží lithiová baterie přibližně polovinu co olověná.

"Jak je to s dostupností dílů? A dá se koloběžka opravit svépomocí?"

Všechny náhradní díly dodáváme my skrze náš eshop/prodejnu.. Oprava koloběžky svépomocí není problém. Obvykle se mění díl za díl. Případně lze dohodnout opravu v cyklo / moto servisu. Pokud bude nutná autorizovaná opravam lze koloběžku odeslat k nám skrze WE|DO (PPL, DPD).

"Můžete mi napsat, jak jsou vaše koloběžky spolehlivé? Dočetl jsem se, že jsou vyráběné v Číně"

Ano, výroba produktů Nitro scooters probíhá v Číně. Některé modely se z částo montují i v ČR. Pro docílení vysoké spolehlivosti jsou stanovena přísná kriteria pro zvolené komponenty, sílu materiálů a kvalitu svařování. Výrobky prochází výstupní kontrolou s asistencí našeho manažera kvality. Výroba probíhá v moderních továrnách s platnou licencí a automatizovanou výrobou.

Máte dotaz? Napište nám


VAŠE DOTAZY - BENZÍNOVÉ KOLOBĚŽKY

"Jsou vaše Nitro koloběžky homologovány pro provoz?"

Koloběžky s pomocným motorem jsou schválené Min.Dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky MDČR č. 153/2023 Sb, přílohy 8.

Tato vyhláška dovoluje používat koloběžku s pomocným motorem na komunikacích za stejných podmínek jako když jedete na jízdním kole. Důležité je ovšem splnění kritérií vyhlášky = max. výkon 1,0kW(1000W) / max.rychlost 25 km/h / motor do 50 ccm.

Pokud hledáte legální motokoloběžku, je nutné zakoupit model XG10 Allroad SL. K tomuto modelu dodáváme i potvrzení o legálním nastavení koloběžky naší firmou.

"Jak je to s dostupností dílů? A dá se koloběžka opravit svépomocí?"

Všechny náhradní díly lze zakoupit na našem eshopu nebo osobně. Dlouhodobě máme nejširší nabídků dílů na trhu.

Oprava koloběžky svépomocí není problém. Obvykle se mění díl za díl. Případně lze požádat o opravu cyklo / moto servis. Koloběžku lze samozřejmě i zaslat nebo dovézt k nám. Jsme autorizovaný servis Nitro scooters.

"Jak je to s odolností při jízdě v terénu?"

Je nutné si uvědomit, že motorové koloběžky jsou v podstatě takové zmenšené motorky. V praxi to znamená, že jsou i méně odolné při jízdě v terénu, při skákání či opravdu velkém vytížení. Původní záměr designérů byl přinést na trh výrobek pro Hobby využití. Hodláte-li používát koloběžku intenzivně (např.místo motorky), je nutné počítat s investicemi do spotřebních dílů (brzdové destičky, spojka, řetězová sada atd.).

Máte dotaz? Napište nám


VAŠE DOTAZY - ELEKTRICKÉ TŘÍKOLKY

"Jaký je dojezd elektrické tříkolek Runner? Vážím přibližně 80 kg?"

Pokud pojedete průměrnou rychlostí okolo 15-20 km/h (rovinatý terén) pak ujedete na olověné baterie okolo 20 km. Při volbě dražších Lithiových modelů bude dojezd skoro dvojnásobný.

"Mohu s tříkolkou Runner legálně do provozu?"

Elektrické tříkolky (všeobecně) jsou schválené MDČR pro provoz na komunikacích ve smyslu vyhlášky MDČR č. 153/2023 Sb, přílohy 8. Na modelech Runner 500 můžete jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Rychlejší modely Runner 800 (jedou 35 km/h) umíme odborně přestavět tak, že jedou vyhláškou předepsaných 25 km/h (verze Runner 800 Plus SL).

"Jak je to s dostupností dílů? A dá se tříkolka opravit i svépomocí?"

Náhradní díly dodáváme my. Oprava svépomocí není problém. Obvykle se mění díl za díl ma mnoho dílů je podobných jako znáte třeba z jízdního kola. Případně lze dohodnout opravu v jakémkoliv cyklo / moto servisu.

Máte dotaz? Napište nám

ESSOX banner eshopy 200x350px v3 resized